Budowa wjazdu - prawoskrętu z Al. Piastów w ul. Sowińskiego (SMNMMWP/0020)Tadeusz Buczko (tadeusz.buczko@poczta.onet.pl)
projektodawca

Charakter projektu

Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka

Kategoria projektu

Transport

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Skrzyżowanie Al. Piastów z ul. Sowińskiego


Cel projektu

Celem projektu jest poprawa w komunikacji pojazdów samochodowych poprzez prace innowacyjne (udrożnianie Szczecina); rozbudowa zjazdu w prawo z al. Piastów w ul. Sowińskiego dla pojazdów do 3 ton jadących z Pomorzan i ul Mieszka I; to pozwoli na szybszy i tańszy dojazd do centrum a zatem mniej spalin bardziej czystsze powietrze. Obecnie z tego zwężonego zjazdu mogą korzystać tylko służby miejskie: pogotowia, policji i straży miejskiej. Studenci i uczniowie mniej czasu stracą na dojazd do US i szkół na ul. Sowińskiego.

Szczegółowy opis

Wykonać standardowy zjazd z Al. Piastów w ul. Sowińskiego: miejscowa przebudowa jezdni i chodników, demontaż i montaż stacji rowerów w nowe miejsce, montaż sygnalizacji świetlnej zgodnie z projektem technicznym wykonanym na potrzeby tego zadania sbo2023. Realizacja tego projektu pozwoli na szybszy i tańszy dojazd do centrum Szczecina a zatem mniej spalin i bardziej czyste powietrze. To miejsce jest skrzyżowaniem: jest skręt w lewo z Al. Piastów w ul Szwoleżerów a nie ma skrętu w prawo w ul. Sowińskiego dla zwykłych pojazdów. To należy pilnie zmienić i wyposażyć skrzyżowanie w sygnalizację świetlną która spowolni "piratów drogowych" przed najbliższym przejściem dla pieszych gdzie na chodniku zginęło dziecko kilka lat temu. (przejście dla pieszych naprzeciwko budynku Piastów 26)Wprowadzić standardy techniczne uniwersalne dla tego skrzyżowania.

Uzasadnienie projektu

Ten projekt SBO 2023 ma dobre uzasadnienie, gdyż celem jego jest poprawa ekologii, ekonomii i bezpieczeństwa technicznego w infrastrukturze naziemnej poprzez prace innowacyjne w komunikacji. Cel podstawowy to poprawa ekologii: mniej spalin, bardziej czyste powietrze i zdrowsi Szczecinianie oraz dalsze udrożnianie Szczecina.

Ogólnodostępność projektu

Projekt do realizacji w przestrzeni publicznej i spełnia warunek ogólnodostępności dla wszystkich mieszkańców Szczecina.

Odbiorcy projektu

Na realizacji projektu skorzystają wszyscy Mieszkańcy Szczecina i przybyli do Szczecina Goście a zwłaszcza Młodzież która z Pomorzan i Gumieniec dojeżdża na zajęcia na ul. Sowińskiego (szkoły i wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego) Obecnie Muszą minąć "brak zjazdu" z Al. Piastów w ul. Sowińskiego, jechać dalej Al. Piastów do ul. Narutowicza i okrężną drogą wrócić na Swoińskiego. Ten projekt może to zmienić.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Demontaż i przestawienie stacji rowerów w inne miejsce, wykonanie pełnowymiarowego zjazdu w prawo dla pojazdów do 3 ton przez przebudowę elementów jezdni i chodników wg opracowanego projektu technicznego i całości prac400000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 400000 zł

ZałącznikiKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy