Zakup umundurowania specjalnego dla ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie-Śmierdnicy oraz czujników tlenku węgla dla mieszkańców Szczecina. (PŚJKWSZZ/0002)Patryk Szyndlarewicz (patrykszyn@gmail.com)
projektodawca

Charakter projektu

Płonia – Śmierdnica – Jezierzyce, Kijewo, Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, Załom – Kasztanowe

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ochotnicza Straż Pożarna SZCZECIN - ŚMIERDNICA
Ul. Pyrzycka 4a


Cel projektu

1) Poprawa bezpieczeństwa strażaków w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych
2) Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców prawobrzeżnej części miasta dzięki czujnikom tlenku węgla.

Szczegółowy opis

1) Zakup 10 kompletów umundurowania specjalnego zgodnie z najnowszymi wytycznymi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej
2) Zakup 100 czujników tlenku węgla dla mieszkańców miasta Szczecin.

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczecinie-Śmierdnicy działa nieprzerwanie od 1948 roku. Jednostka zrzesza 60 druhów strażaków i dysponuje dwoma samochodami. Średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym Mercedes z 2012 roku (GBA 2,5/24) oraz ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym Jelcz z 1998 roku (GCBA 5/32). Rejon działania OSP ze względu na lokalizację to głównie prawobrzeżna część Szczecina jednak gdy tylko zachodzi taka potrzeba wspomaga działania na terenie całego miasta Szczecin oraz poza jego granicami. Jednostka jest jedną z najaktywniejszych w województwie biorąc pod uwagę Ochotnicze Straże Pożarne, w ubiegłym roku liczba podjętych interwencji wyniosła ponad 170.

Dystrybucja czujników tlenku węgla odbędzie się podczas pikniku strażackiego, który zostanie zorganizowany przez naszą OSP. Każdy zainteresowany mieszkaniec Szczecina będzie mógł nieodpłatnie nabyć taki czujnik. Jedyny wymóg jaki będzie postawiony to 1 czujnik tlenku węgla na 1 mieszkanie/dom. Na pikniku odbędzie się prelekcja jak korzystać z takiego czujnika oraz jak go poprawnie zamontować. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie-Śmierdnicy przygotują także pokaz swoich umiejętności ,sprzętu oraz opowiedzą o tym jak niebezpieczny może być czad . W przypadku kiedy nie uda nam się rozdać wszystkich 100 czujników w trakcie festynu , rozwieziemy je wszystkim mieszkańcom którzy się do nas zgłoszą. (telefonicznie, mailowo bądź poprzez facebooka)

Uzasadnienie projektu

Dlaczego warto zagłosować na nasz projekt? To proste!
Jako jednostka najczęściej interweniujemy na terenie prawobrzeża ratując tym samym dobytek mieszkańców tej części Szczecina. Prowadzimy działania w każdej dziedzinie ratownictwa, począwszy od gaszenia pożarów, po ratownictwo techniczne, wysokościowe, chemiczno-ekologiczne, medyczne i wodne. Usuwamy skutki nawałnic, likwidujemy gniazda agresywnie zachowujących się owadów tak by Państwo jak i Państwa pociechy czuły się bezpiecznie. Biorąc pod uwagę liczbę interwencji oraz ich różnorodność nie trudno dojść do wniosku, że nasze umundurowanie jest poddawane coraz większym próbom i ulega zniszczeniu, w związku z czym zakup 10 nowych kompletów ubrania specjalnego wpłynie na nasze jak i Państwa bezpieczeństwo.
Co roku liczba zdarzeń związanych z czadem jest bardzo duża, niestety w zdarzeniach tych śmierć ponosi ponad 100 osób, a ponad 2 tysiące zostaje podtrutych. Dlatego chcielibyśmy zrealizować zakup 100 czujników tlenku węgla dla mieszkańców, tak by w jak największym stopniu wyeliminować zatrucia tym śmiertelnie niebezpiecznym gazem. Wierzymy, że taka akcja oraz nagłaśnianie zagrożeń pozwoli zminimalizować zdarzenia z udziałem czadu czego konsekwencją będzie Państwa poczucie bezpieczeństwa.

Odbiorcy projektu

Z projektu skorzystają wszyscy mieszkańcy prawobrzeżnej części naszego miasta, a w szczególności mieszkańcy osiedli : Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce, Kijewo, Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo, Załom-Kasztanowe.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
110 kompletów ubrań specjalnych40000 zł
2100 czujników tlenku węgla10000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 50000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy