UZUPEŁNIENIE WYPOSAŻENIA PARKU WOLNOŚCI ORAZ JEGO MONITORING (ŻKPZ/0006)Mariola Grabowska
projektodawca

Charakter projektu

Żydowce – Klucz, Podjuchy, Zdroje

Kategoria projektu

Kultura, Rekreacja, Infrastruktura

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

PARK WOLNOŚCI W DZIELNICY SZCZECIN PODJUCHY.


Cel projektu

DALSZA INTEGRACJA LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI, WSPÓLNA ZABAWA, CZYTELNICTWO

Szczegółowy opis

W celu osiągnięcia dalszej integracji różnych grup wiekowych proponujemy uatrakcyjnić przestrzeń Parku Wolności w Podjuchach o elementy sprzyjające spotkaniom na otwartej przestrzeni. Plenerowa czytelnia to miejsce gdzie mieszkańcy wymieniają się propozycjami książkowymi, które mogą być czytane na miejscu w parku lub w domowym zaciszu.W Parku Wolności znajduje się kącik poświęcony Monice Szwaji, kącik Biblioteczny doskonale wpisuje się w otoczenie.
Zadaszone wiaty ogrodowe ze stolikami do gry w szachy i chińczyka mogą być wykorzystane do przeprowadzania osiedlowych turniejów, bez względu na kaprysy pogody. Turnieje rodzinne czy międzypokoleniowe, to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Stoliki mogą być również wykorzystywane do innych gier planszowych.
Tablice pamięci o historii Podjuch to element dydaktyczny służący ukazaniu młodemu pokoleniu historii naszej dzielnicy. Do dnia dzisiejszego przetrwały liczne zdjęcia ukazujące dawną świetność tego miejsca.
Monitoring Parku Wolności to element służący zapewnieniu bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji w tym miejscu, a także narzędzie do sprawowania pieczy nad mieniem publicznym.

Uzasadnienie projektu

Dzielnica Podjuchy postrzegana była dotychczas jako miejsce "sypialnia", w którym brakowało miejsc rekreacyjnych. Od kilku lat sytuacja powoli ulega zmianie. Nowo wybudowany Park Wolności, a także Dom Kultury "Krzemień" zmieniają postrzeganie dzielnicy. Aby utrzymać ten trend należy powiększać zaplecze rekreacyjne. Przedstawiony projekt wpisuje się w plan próby zintegrowania społeczności dzielnicy, ze szczególnym naciskiem na dzieci i młodzież.

Ogólnodostępność projektu

Uatrakcyjnienie ogólnodostępnego Parku Wolności w Podjuchach i poprawa bezpieczeństwa podczas przebywania na jego terenie, to duży krok w kierunku rozpoznawalności dzielnicy. Jej urokami będą mogli zachwycać się wszyscy mieszkańcy Szczecina, jeśli tylko zrobią tu przystanek w trakcie swej wędrówki po urokliwych zakamarkach Puszczy Bukowej.

Odbiorcy projektu

Wszyscy mieszkańcy Szczecina, a szczególnie mieszkańcy dzielnicy Podjuchy i okolic.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Wykonanie dokumentacji projektowej 60000 zł
2Plenerowa czytelnia "Bookcrossing"30000 zł
3Wiata zadaszona60000 zł
4Stoły do gry w szachy i inne gry (3 szt.)15000 zł
5Monitoring wizyjny cctv220000 zł
6Tablice dydaktyczno-informacyjne dwustronne (3 szt.)15000 zł
7Ulepszenie nawierzchni przy obiektach20000 zł
8Huśtawka dla Małych i Dużych (1 szt.)40000 zł
9Odbudowa toalety przenośnej (1 szt.)60000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 520000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy