Budowa parkingu ogólnodostępnego przy Al. Powstańców Wielkopolskich na wysokości Osiedla Polonia (SMNMMWP/0005)Marek Federczyk (marek.federczyk@zut.edu.pl)
projektodawca

Charakter projektu

Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka

Kategoria projektu

Infrastruktura

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Projekt zlokalizowany przy Al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie na działce Gminnej nr 7/103 obręb 1050 oraz nr 6/6 obręb 1050.


Cel projektu

Budowa 20 nowych, skośnych (tj. 45 stopni), miejsc parkingowych wraz z odsuniętym od jezdni chodnikiem, na wysokości Osiedla Polonia.

Szczegółowy opis

Wykonanie nowych miejsc parkingowych, ogólnodostępnych, usytuowanych względem jezdni głównej pod kątem 45 st. oraz wybudowanie wzdłuż parkingu, po wewnętrznej stronie działki, równolegle do jezdni, chodnika.

Uzasadnienie projektu

Mieszkańcy najbliższej okolicy tj. w szczególności mieszkańcy osiedla Polonia, osiedla Ornament, wieżowców mieszkalnych usytuowanych przy skrzyżowaniu pl. Szyrockiego i al. Powstańców Wielkopolskich, a także klienci okolicznych punktów usługowych borykają się z ogromnym problemem związanym z niedoborem miejsc parkingowych. Mieszkańcy zmuszeni są parkować swoje auta nawet kilka kilometrów od miejsca zamieszkania, co zazwyczaj kompletnie mija się z celem posiadania auta, tak więc niejednokrotnie szukają półśrodków parkując w miejscach niedozwolonych ponosząc tego opłakane konsekwencje w postaci mandatów karnych a niekiedy nawet opłat za odholowanie auta. Problem urasta do takich rozmiarów, że zainteresowały się nim lokalne media i nagłośniły tę sprawę. Wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych w tej okolicy zatem będzie stanowić remedium na frustrację mieszkańców związaną z wieczną walką o miejsce parkingowe.

Ogólnodostępność projektu

Parking będzie usytuowany w miejscu dostępnym dla każdego z mieszkańców, a dostęp do niego będzie całkowicie bezpłatny. Zważywszy na fakt, że w okolicy znajdują się lokale usługowe takie jak restauracje, sklepy, gabinety lekarskie, kosmetyczne, biblioteka PUM czy Park Pomorzański z przedmiotowego parkingu będą na pewno korzystać również mieszkańcy innych części Szczecina przyjeżdżający jedynie w celu skorzystania z usługi danego lokalu.

Odbiorcy projektu

Mieszkańcy oraz klienci lokali usługowych w okolicy


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Budowa 20 miejsc parkingowych o wymiarach 2,5m x 5m97500 zł
2Budowa chodnika o szerokości 2m na odcinku około 80m78400 zł
3Ustawienie znaków pionowych D18 + T30c oraz D18 + T3a2200 zł
4Wykonanie projektu wraz z nadzorem75000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 253100 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy