Pumptrack - rowerowy plac zabaw na Osiedlu Kasztanowym. (PŚJKWSZZ/0005)Jakub Kujath (jakub.kasztanowe@gmail.com)
projektodawca

Charakter projektu

Płonia – Śmierdnica – Jezierzyce, Kijewo, Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, Załom – Kasztanowe

Kategoria projektu

Sport, Rekreacja

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Projekt będzie realizowany w pobliżu placu zabaw na os. Kasztanowym, na działce 450/192 obręb 4197.


Cel projektu

Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego, a zarazem atrakcyjnego miejsca rekreacji starszym dzieciom i nastolatkom z os. Kasztanowego oraz przyległych do niego terenów. Jeżdżą oni obecnie na rolkach, hulajnogach i rowerach po ulicach osiedla oraz parkingu znajdującego nieopodal sklepu Biedronka. Na pumptacku będą mogli przebywając w grupie rówieśników bezpiecznie szkolić się w wykonywaniu różnych ewolucji, i co ważne - spędzając czas na świeżym powietrzu.

Szczegółowy opis

W ramach projektu wykonany zostanie pumptrack o nawierzchni asfaltowej. Zamontowane zostaną 2 szt. latarni, które doświetlą pumptrack, uzupełnią one oświetlenie zamontowane na przyległym placu zabaw.
Zamontowany zostanie także monitoring obejmujący swoim zasięgiem teren pumptracka i placu zabaw.
Wykonane zostaną także wymagane prawem miejsca parkingowe.

Uzasadnienie projektu

Na terenie osiedla Kasztanowego znajduje się plac zabaw oraz kilka urządzeń siłowni pod chmurką. Na plac zabaw przychodzą zarówno rodzice z kilkuletnimi dziećmi, którzy oczekują bezpiecznego i czystego miejsca do zabawy dla maluchów, jak i nastolatkowie, traktujący plac zabaw jako miejsce spotkań. Rodzi to czasami niepotrzebne konflikty,
które można wyeliminować tworząc infrastrukturę integrującą mieszkańców bez względu na wiek. Pumptrack sprzyja budowaniu dobrych relacji. Dzięki wydzieleniu stref dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych, każda z grup wiekowych znajdzie dla siebie bezpieczne miejsce do jazdy na rolkach, hulajnogach i rowerach.
Realizacja inwestycji będzie miała jeszcze jeden pozytywny efekt – odciągnięcie dzieci i nastolatków od ekranów komputerów czy komórek i wyjście do realnego świata żeby spotkać się rówieśnikami i nawiązać relacje „w realu”.
Wykonanie monitoringu pełnić będzie funkcję prewencyjną przed dewastacjami i zachowaniami chuligańskimi na terenie placu zabaw oraz pumptracka.

Ogólnodostępność projektu

Działka, na której zrealizowany zostanie zadanie należy do Gminy Miasto Szczecin i teren ogólnodostępnym.

Odbiorcy projektu

Na realizacji inwestycji skorzystają wszystkie grupy wiekowe poprzez zapewnienie bezpiecznego miejsca do jazdy na rowerach, rolkach i hulajnogach. Powstanie miejsce spotkań, zdrowej rywalizacji sportowej i nawiązywania relacji społecznych.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Dokumentacja projektowa35000 zł
2Pumptrack400000 zł
3Monitoring60000 zł
4Parking20000 zł
5Oświetlenie25000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 540000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy