Instalacja Artystyczno-Edukacyjna w przestrzeni miejskiej (SMNMMWP/0007)Paweł Pietras (pawelpietras87@gmail.com)
projektodawca

Charakter projektu

Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka

Kategoria projektu

Kultura

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Działka miejska nr 27 zbieg ulicy Kaszubskiej i ulicy Stoisława


Cel projektu

Przy ulicy Kaszubskiej oraz ulicy Stoisława na skwerze powstanie miejsce upamiętniające ofiary reżimu totalitarnego oraz Szczecińskich uczestników walk o wolną i niepodległą Polskę

Szczegółowy opis

Powstanie ścieżki edukacyjnej prowadzącej do pomnika z postaciami żołnierza i cywila na skwerze przy Areszcie Śledczym w Szczecinie. W ramach ścieżki edukacyjnej powstanie makieta budynków aresztu, tablica edukacyjna z kodami QR informująca o losach żołnierzy podziemia niepodległościowego i cywilach budujących polski Szczecin po wojnie, którzy byli przetrzymali w areszcie ze względów politycznych.

Pomnik będzie odlany z brązu w skali 1:1, będzie przedstawiać dwie postacie żołnierz oraz cywila zatrzymanych w tym areszcie.
Makieta będzie wykonana z brązu i będzie przedstawiać budynek Aresztu Śledczego, będzie miała uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych.
Tablica edukacyjna z kodami QR będzie przedstawiać informacje dotyczące historii osób przebywających w Areszcie Śledczym w Szczecinie z powodów politycznych.
Tablica pamięci ofiar zamordowanych w areszcie w Szczecinie będzie przedstawiać nazwiska osób zamordowanych w Areszcie Śledczym w Szczecinie.

Uzasadnienie projektu

Zwiększenie świadomości historycznej wśród mieszkańców Szczecina oraz turystów przebywających w Naszym mieście, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych. Wzrost świadomości historycznej dotyczącej historii miasta związanej z okresem powojennym, w szczególności z działalnością żołnierzy podziemia niepodlegległościowego oraz cywilów budujących od podstaw polski Szczecin.

Ogólnodostępność projektu

Projekt spełnia wymogi ogólnej dostępności znajduje się w centrum miasta gdzie każdy z mieszkańców oraz turysta może wejść na skwer

Odbiorcy projektu

Odbiorcami projektu są mieszkańcy Szczecina oraz turyści


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Projekt100000 zł
2Pomnik 400000 zł
3Makieta 200000 zł
4Tablica QR52000 zł
5Tablica pamięci 51000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 803000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy