Forum Szczecin miejsce spotkań mieszkańców Szczecina. (PŚJKWSZZ/0003)Roman Smoliński (roman.pog@interia.pl)
projektodawca

Charakter projektu

Płonia – Śmierdnica – Jezierzyce, Kijewo, Wielgowo – Sławociesze – Zdunowo, Załom – Kasztanowe

Kategoria projektu

Infrastruktura

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Szczecin-Kijewo ul. Świstacza numer działki dentyfikator
326201_1.4108.2/21
Obręb
4108
Numer
2/21
Pole powierzchni - ewidencyjna (m2)
5170
Pole powierzchni - graficzna (m2)
5169.56
Opis rodzaju własności
Własność: Gmina
Typ Jednostki
G
Nr Jednostki
36
GUSIdentyf


Cel projektu

Celem projektu jest zmiana przeznaczenia terenu w centrum dzielnicy Kijewo. Obecnie teren jest nie zagospodarowany i służy jako duży parking miedzy blokami. Wnioskodawca pragnie aby teren uporządkować oświetlić przez zmianę przeznaczenia na teren zielony z uporządkowanymi miejscami parkingowymi, wyznaczonym miejscem do spotkań, rekreacji oraz debat sąsiedzkich.

Szczegółowy opis

Głównym działaniem w wykonaniu projektu jest przebudowa wyznaczonych miejsc parkingowych w celu uporządkowania parkowania na omawianym terenie, doświetlenie lampami solarnymi aby wprowadzić większe bezpieczeństwo, wyznaczenie placu oraz ścieżek prowadzących do niego w którym mieszkańcy będą mogli się spotykać oraz usiąść na ławkach, mocne uzupełnienie zielenią odporną na suche warunki bytowania.

Uzasadnienie projektu

Teren miejski który obecnie jest klepiskiem na którym parkują w nie uporządkowany sposób samochody. Jest to miejsce usytuowane w centralnej części dzielnicy Kijewo, miedzy blokami mieszkalnymi, mieszkańcy sami już podejmowali inicjatywy zagospodarowania terenu, miejsce to już od dawna czeka na swojego gospodarza. Teren jest idealnym miejscem na stworzenie zielonego zakątka dla tej części miasta z której będą mogli skorzystać mieszkańcy.

Ogólnodostępność projektu

Projekt jest ogólnodostępny stworzony na terenach miejskich, będą mogli z niego korzystać mieszkańcy dzielnicy oraz goście z całego miasta. Nie będzie wymagany specjalny opiekun terenu a korzystać będzie mógł każdy mieszkaniec miasta oraz okolic Szczecina.

Odbiorcy projektu

Wszyscy mieszkańcy miasta Szczecin oraz goście odwiedzający dzielnice Kijewo.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1300000369000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 369000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy