Prace modernizacyjne na ul. Ofiar Oświęcimia poprawiające funkcjonalność i bezpieczeństwo, poszerzenie chodnika po stronie przedszkola, zwężenie chodnika po stronie przeciwnej , parkowanie po stronie przedszkola, wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Ofiar Oświęcimia przy skrzyżowaniu z ul. Czesława. (OGM/0036)Tadeusz Buczko (tadeusz.buczko@poczta.onet.pl)
projektodawca

Charakter projektu

Ogólnomiejski

Kategoria projektu

Infrastruktura

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ul. Ofiar Oświęcimia pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Czesława i głównym wejściem do LO5.


Cel projektu

Prace modernizacyjne na ul. Ofiar Oświęcimia poprawią funkcjonalność i bezpieczeństwo pieszych. Poszerzenie chodnika po stronie przedszkola, na odcinku od skrzyżowania z ul. Czesława do wejścia do Liceum nr 5 i zwężenie chodnika po przeciwnej stronie jezdni o tę samą szerokość umożliwi bezpieczne parkowanie po stronie przedszkola. Wykonanie przejścia przez ul. Ofiar Oświęcimia to poprawa bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza dzieci i młodzieży. Celem projektu jest też zasygnalizowanie że każde wykonane zadanie wymaga oceny w postaci audytu technicznego i ewentualnie rozszerzenia prac aby nie zostawały usterki jak w/w.


Szczegółowy opis

Prace modernizacyjne na ul. Ofiar Oświęcimia:
- poszerzenie chodnika po stronie przedszkola na odcinku od skrzyżowania z ul. Czesława do wejścia do Liceum nr 5 i zwężenie chodnika po stronie przeciwnej jezdni o tę samą szerokość,
- przebudowa jezdni i ewentualnie jednej latarni w obrębie prac,
- wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Ofiar Oświęcimia przy skrzyżowaniu z ul. Czesława.

Uzasadnienie projektu

Ten projekt SBO 2022 ma dobre uzasadnienie gdyż celem jego jest poprawa bezpieczeństwa technicznego w infrastrukturze naziemnej poprzez prace innowacyjne i ma wymiar społeczny: tworzy ułatwienia dla pieszych, dla osób starszych i dzieci oraz osób niepełnosprawnych którym należy się szczególna troska i bezpieczna przestrzeń publiczna. Obecnie wąski chodnik przy przedszkolu (na łuku zewnętrznym jezdni) stwarza bardzo duże zagrożenie zwłaszcza gdy są trudne warunki pogodowe (zimą gdy jest ślisko). Było mi bardzo przykro patrzeć jak MATKA z BLIŹNIAKAMI musiała zjechać na jezdnię bo chodnik jest za wąski. Na szczęście to był dzień świąteczny i nie było dużego ruchu samochodowego. Po realizacji projektu będzie możliwość parkowania na szerokim chodniku po stronie szkoły i przedszkola a proponowane w projekcie przejście dla pieszych dodatkowo zmniejszy zagrożenie w ruchu ulicznym w tym rejonie.

Ogólnodostępność projektu

Projekt do realizacji w przestrzeni publicznej i spełnia warunek ogólnodostępności.

Odbiorcy projektu

Na realizacji projektu skorzystają wszyscy Mieszkańcy Szczecina i przybyli do Szczecina Goście a zwłaszcza mieszkańcy tego rejonu. Tędy prowadzą trasy przesiadkowe pomiędzy liniami tramwajowymi (2, 3, 12, 10) na Al. Wyzwolenia i liniami autobusowymi (53, 60, 67) na ul E. Plater. Przez ten niebezpieczny chodnik (szerokość poniżej 1 m) muszą przechodzić matki z dziećmi do przedszkola i starsze osoby aby załatwić ważne sprawy w SM "ŚRÓDMIEŚCIE" a także uczniowie w drodze do szkoły (LO nr 5). W tym rejonie jest wiele marketów, kościół i targowisko Manhattan. Tutaj jest bardzo duży ruch uliczny i dlatego trzeba pilnie mój projekt zrealizować dla poprawy bezpieczeństwa.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Koszt budowy 1000000 zł
2KOSZT DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ45000 zł
3wymiana lampy z wymiana okablowania10000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 1055000 złKomentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy