Zagospodarowanie pasa zieleni na koronie muru oporowego przy ulicy Robotniczej 31, 33. (GGŻ/0008)



Teresa Kosacka (oide@poczta.fm)
projektodawca

Kategoria projektu

Projekt lokalny

Obszar lokalny

Golęcino-Gocław, Żelechowa


Uzasadnienie wyboru kategorii

Mur oporowy w ciągu ulicy Robotniczej przy budynku Robotnicza 31 i 33 stanowi wydzieloną działkę geodezyjną pasa drogowego przynależną do ulicy Robotniczej.
Działka 48/26 usytuowana jest miedzy płotem a murem i ma dostęp tylko od strony jezdni. Chwasty porastające ten teren działają destrukcyjnie na stan techniczny muru. Ponadto nieporządek jaki tam panuje szpeci ten ważny trakt komunikacyjny i estetykę otoczenia..

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ul. Robotnicza miedzy ogrodzeniem przy budynku o numerach 31 i 33 a murem oporowym od strony ulicy. Działka nr 48/26 z obrębu 3033 została zarezerwowana jako pas drogi i tymczasowo jest we władaniu wieczystego użytkownika P.B Ciroko, który wyraził zgodę na zagospodarowanie działki, by zlikwidować nieestetyczny element otoczenia bloku, który wybudował i zadbał o zagospodarowanie terenu wokół. Ul. Robotnicza jest ważnym traktem komunikacyjnym Szczecina.


Cel i uzasadnienie projektu

Zagospodarowania wymaga pas ziemi zarośniętej chwastami, samosiejkami drzew i bluszczem, aby zmniejszyć destrukcję historycznego muru oporowego, poprawić estetykę trasy komunikacyjnej przez ul. Robotniczą. oraz zachować ład przestrzennego zagospodarowania z zadbaną zielenią sąsiadującego bloku mieszkalnego.
Użytkownik działki P.B. Ciroko deklaruje wystąpienie do Urzędu Miasta o zakończenie okresu wieczystego użytkowania i zwrot działki miastu.

Szczegółowy opis

Usunięcie trwałe chwastów i samosiejek drzew, położenie wyrównującej warstwy piasku , przykrycie włókniną i przysypania kamieniem.

Ogólnodostępność projektu

U podstawy muru prowadzi chodnik, którym chodzą pasażerowie komunikacji miejskiej, klienci sklepu Lidl, spacerowicze , ulicą jeżdżą samochody osobowe i ciężarowe rowerzyści. Pas zieleni na koronie muru nie może być dostępny ze względu na wysokość muru, ale stanowi o estetyce tego miejsca.
Wykonanie projektowanego zagospodarowania uniemożliwi zarastanie pasa chwastami przez kilka lat.

Nieodpłatność projektu

Nie przewiduje się pobierania żadnych opłat.

Odbiorcy projektu

Ogół mieszkańców korzystających z ulicy Robotniczej z estetycznie wyglądającym historycznym murem oporowym.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Uporządkowanie pasa gruntu ok. 83 m210000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 10000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy