Rozbudowa Placu zabaw w Parku Żeromskiego (SMNMMWP/0012)



Michał Dajer (michaldajer@gmail.com, 785624105)
projektodawca

Kategoria projektu

Projekt lokalny

Obszar lokalny

Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka


Uzasadnienie wyboru kategorii

Celem projektu jest rozbudowa placu zabaw zlokalizowany w Parku Żeromskiego w Szczecinie. Aktualnie istniejący plac zabaw zlokalizowany jest w prestiżowym miejscu, które po rozbudowie i zwiększeniu jego atrakcyjności może stać się wizytówką miasta. Warto zauważyć, iż bliskość do Wałów Chrobrego, Odry sprawia, że dzięki jego uatrakcyjnieniu coraz większa liczba turystów może kojarzyć miasto nie tylko jako lokalną aglomeracje, ale także jako miasto nieodzownie związane z morzem, portem.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Park Żeromskiego, działka 1030 numer 8/12


Cel i uzasadnienie projektu

Celem projektu jest odświeżenie oraz rozbudowa obecnie istniejącego placu zabaw zlokalizowanego w Parku Żeromskiego. Zgodnie z założeniami projektu obecnie istniejący plac zabaw dla dzieci zostanie wyposażony w nową nawierzchnie (piasek płukany) oraz rozbudowany o nowe urządzenia. Dodatkowo planowana inwestycja może jeszcze bardziej uatrakcyjnić prestiżowe miejsce parku jako centralne miejsce wypoczynku nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów, którzy chcieliby lepiej poznać nasze miasto.

Szczegółowy opis

Obecnie istniejący plac zabaw zlokalizowany w Parku Żeromskiego zostanie zostanie wyposażony w dodatkowe nowe elementy. Dodatkowo miałaby powstać w obrębie tego placu zabaw strefa sportowa dla starszych dzieci. Powstałyby również nowe obiekty małej architektury (ławki, kosze na śmieci) jeszcze bardziej uatrakcyjniające całe miejsce.

Przedstawione w załącznikach urządzenia stanowią jedynie przykłady. Ostateczna forma i zakres rozbudowy placu zabaw będą zgodne z programem rewaloryzacji parku, który jest w trakcie opracowania przez UM.

Jeśli analiza potrzeb i celowości wykonana w trakcie opracowania dokumentacji projektowej wykaże skuteczność wykonania monitoringu w tej lokalizacji powstanie również monitoring.

Ogólnodostępność projektu

Projekt będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców miasta, lokalnych mieszkańców oraz turystów.

Nieodpłatność projektu

Plac zabaw będzie dostępny bezpłatnie dla każdego chętnego.

Odbiorcy projektu

Rodziny z dziećmi, turyści z dziećmi.


Przybliżone koszty realizacji projektu

Lp. Składowa kosztów Koszt brutto
1Projekt i nadzór50000 zł
2Realizacja550000 zł
Przybliżony łączny koszt realizacji projektu: 600000 zł



Komentarze


Ten projekt nie posiada komentarzy